Kursy Dantego - dlaczego WARTO wybrać się na szkolenie?


Ratownik medyczny powinien, a raczej jest zobligowany do aktualizowania swojej wiedzy medycznej, aby później w swej praktyce zawodowej mógł w jak najlepszy sposób zabezpieczyć swojego pacjenta w stanie zagrożenia zdrowia i życia. Dlatego, aby dążyć do doskonałości warto brać udział w różnych szkoleniach / kursach, których w środowisku ratowniczym jest nie miara. Ja jestem taką osobą, która stara wybrać się te szkolenia, które rzeczywiście wniosą powiew świeżości w praktykowane w ZRM czynności ratunkowe. I oto jakiś czas temu byłem uczestnikiem I edycji TRAUMA KURS, który organizowała firma Kursy Dantego przy współpracy z W.I.R SOF MED Center. Po dwóch intensywnych dniach wyszedłem z kursu o nowe pomysły, które mogę zaimplementować podczad dyżuru. Uwielbiam szkolenia, gdzie atmosfera jest na "swoiskim" poziomie, czyli luźno, zabawnie, bez stresu, bez jakiejkolwiek oceny. I taką atmosferę zapewniły dwa Michały (jeden duży, drugi mały :P), czyli Michał i Michał. Nie było zbędnego pitolenia na szkoleniu, tylko "smaczki", które na pewno przydadzą Ci się podczas pełnienia dyżuru nie tylko w prehospitalu, ale także w SOR. Mimo, iż wcześniej nie znałem instruktorów, to czułem się na kursie jakbym dyżurował z najlepszymi kumplami, dlatego mega cenie charyzmę i charakter tych osób. Co do samego kursu, pierwszy dzień to trochę teorii i wiele warsztatów, które rzadko można spotkać w jednym miejscu: konikotmia / konikopunkcja na preparatach zwierzęcech / intubacja dotchawicza przy użyciu prowadincy Bougie / USG / materac próżniowy / szyna wyciągowa  / pas miedniczy / utrwalenie pełnego badania urazowego / zapobieganie hipotermii i wiele, wiele innych. Drugi dzien kursu opiewał pod marką W.I.R SOF MED Center, czyli ratownictwo taktyczne. Tutaj wiele nowinek oraz ugruntowanie wiedzy na temat wykorzystania opasek zaciskowych, kwasu traneksamowego (TXA) oraz walka z najczęstyszmi zagrożeniami zdrowia i życia na polu walki. Zaimplementowanie wiedzy oraz niektórych urządzeń z ratownictwa taktycznego do ratownictwa cywilnego pozwala jeszcze bardziej zapewnić najwyższy standard opieki nad pacjentem. Instruktorzy W.I.R to również naprawdę świetni ludzi, bo potrafią przekazać dobrą medycynę w zabawny sposób. Pod okiem instruktorów opanujesz techniki "wound packingu", zakładania opasek zaciskowych, odbarczania odmy prężnej, czy też zakładania opasek uciskowych aorty brzusznej i pni naczyń. 

Reasumując, Kursy Dantego to szkolenia godne polecenia i zaufania. Dzięki swej unikalności przyswoisz tutaj wiedzę merytoryczną i praktyczną, której na innych kursach nie spotkasz.

P O L E C A M! 
Krzysztof Kotliński, PARAMEDiC Poland Ratownictwo

Kursy Dantego znajdziesz tutaj:

https://www.facebook.com/kursyDantego/

Kursy W.I.R SOF MED Center:

https://www.facebook.com/wirsofmedcenter/

A tutaj foto-galeria z kursu:


Komentarze

  1. A według mnie warto sprawdzić www.qes.pl to jedna z najbardziej rzetelnych firm szkoleniowych.

    OdpowiedzUsuń
  2. Są firmy, które w swojej ofercie mają specjalną podyplomową edukację związaną z kierunkiem medycyny. Zastanawiam się, czy skorzystać na przykład z propozycji tych kongresów https://podyplomie.pl/kongresy . Dla mnie będzie to bardzo wartościowa wiedza. Jeśli kogoś Was interesuje, to może również z niej skorzysta?

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Leki stosowane w leczeniu zatrzymania krążenia u osoby dorosłej - ALS 2015

HAKT ONOB - farmakoterapia w przypadku OZW w ZRM typu P

Słownik Żargonów Ratownika Medycznego